Luubi all katk, matmine ja jaht

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Veterinaar- ja toiduameti peadirektor Ago Pärtel
Veterinaar- ja toiduameti peadirektor Ago Pärtel Foto: Mihkel Maripuu

Veterinaar- ja toiduameti (VTA) peadirektor Ago Pärtel kutsus tänaseks, 2. septembriks kokku riikliku loomatauditõrje komisjoni. Kõne all on sigade Aafrika katku edasise leviku tõkestamisega seotud küsimused.

«Maakondlike veterinaarkeskuste juhatajad on andnud komisjonile ülevaate taudipuhangutest koduseafarmides ja taudikollete likvideerimisest, kohalike loomatauditõrje komisjonide senistest tegevustest ning võimalustest ametkondadevahelise koostöö tõhustamiseks kohalikul tasandil,» ütles tauditõrje komisjoni esimees, veterinaar- ja toiduameti peadirektor Ago Pärtel.

«Keskkonnaameti ja keskkonnaministeeriumi esindajad annavad ülevaate võimalikest loomsete jäätmete matmispaikadest erinevates maakondades ning ettevalmistustest jahiseaduse muutmiseks, et leida efektiivsemaid meetmeid metssigade arvukuse vähendamiseks,» lisas ta.

Komisjoni ülesanne on katku tõrjemeetmete koordineerimine ja tulemuste analüüs, taudi likvideerimiseks eraldatud riiklike ressursside suunamine, riikidevaheline koostöö taudi edasise leviku tõkestamiseks, ministrile ettepanekute tegemine valitsuse tasandil lahendamist vajavate küsimuste osas.

Riiklikku loomatauditõrje komisjoni kuuluvad VTA ning Veterinaar- ja Toidulaboratooriumi, politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti esindajad. Seoses taudipuhangutega nii kodu- kui metssigadel on komisjoni kaasatud ka keskkonnaministeeriumi, keskkonnaameti ning jahindusorganisatsioonide esindajad. Komisjoni tööd juhib VTA peadirektor Ago Pärtel.

Inimestele sigade Aafrika katk ohtu ei kujuta, kuid võib põhjustada ulatuslikku majanduslikku kahju seakasvatussektorile. Iga loomapidaja peab järgima kehtestatud bioturvalisuse meetmeid, et oma loomi taudi eest kaitsta.

Sigade Aafrika katku puudutav teave on koondatud veebilehele www.seakatk.ee ning küsimusi ja infot taudikahtlusega loomadest saab jätta VTA vihjetelefonil 605 4750.

Jooksvat infot edastatakse Veterinaar- ja Toiduameti Twitteri kontol https://twitter.com/VTA_agri.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles