Maaomavalitsuste liit ei toeta sundliitmisi

Sirje Lemmik
Sirje Lemmik
reporter
:

Eesti Maaomavalitsuste Liidu (EMOL) juhatus jättis kooskõlastamata valitsuse esitatud haldusreformi seaduse eenõu, teatades, et eelistab omavalitsuste vabatahtlikku ühinemist.

"Eesti Maaomavalitsuste Liit, toetades põhimõtteliselt kohalike omavalitsuste vabatahtlikku ühinemist volikogude algatusel ja selleks parema regulatsiooni loomist, ei pea võimalikuks kooskõlastada haldusreformi seaduse eelnõu selles sisalduva sundliitmise regulatsiooni tõttu ning põhjusel, et olulised küsimused ühinemiste eesmärgipäraseks toimimiseks on seni veel lahendamata," teatas EMOL neljapäeval avaldatud pressiteates.

Kohalikes omavalitsustes valitseb teadmatus ja hirm sunniviisilise liitmise ees. Seni on olnud võimalik tutvuda vaid reformi raamseadusega, kuid pole teada, mida toovad kaasa alles koostamisel olevad rakendusseaduse sätted, lisas EMOL.

Puudulik on teave selle kohta, kuidas hakkab edaspidi toimuma omavalitsuste rahastamine ja kuivõrd on see vastavuses riigi poolt pandud ülesannetega.  Eesmärgiks peaks olema omavalituslike ülesannete parem täitmine selleks piisavate rahaliste vahendite abil. Esitatud seaduseelnõu ei paku omavalitsuste tulubaasi osas mingeid lahendusi, leidis EMOL-i juhatus.

Meile küll väidetakse, et demokraatia suureneb, kuid tegelikkus on midagi muud – otsustamine läheb inimesest kaugemale ja ta ei saa enam kaasa rääkida selles, mis tema koduümbruses toimub, leidis EMOL-i juhatus.

Kirjuta toimetajalePrindi
Külalugu
arvamus
Mis? Kus? Millal?
MAA ELU
60 PLUSS
krimi
ETTEVÕTLUSGALA
kriminaalne statistika
Kultuur
Päkapikumaa
Saada vihje
Telli kuulutus
Viimased uudised
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
Arhiiv
MaailmKõik
SportKõik
TarbijaKõik
TervisKõik
NaineKõik
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE