Valgamaal edeneb uute arvestite paigaldus hästi

Jaan Rapp
Jaan Rapp
tegevtoimetaja
:

Möödunud aasta detsembris kogus võrguettevõte Elektrilevi rohkem kui kahe kolmandiku ehk 422 330 majapidamise ja ettevõtte elektriarvesti näidud kauglugemise teel. Kõik arvestid viiakse kauglugemisele käesoleva aasta lõpuks.

2015. aastal viidi kauglugemisele ligi 202 000 majapidamist, mis on ligi kolmandik kogu projekti käigus paigaldatud arvestitest. 2016 aastaks on paigaldada jäänud veel viimased 103 000 kaugloetavat elektriarvestit ja viimane kolmandik arvestitest kauglugemisele üle viia.

«Valgamaal on kauglugemisele üleviidud arvestite osakaal Eesti keskmisest suurem. Jaanuari lõpu seisuga on Valgamaal kauglugemisele üleviidud 13 429 arvestit ehk rohkem kui 71 protsenti majapidamistest. Sel aastal on Valgamaale jäänud paigaldada ligi 2900 kaugloetavat arvestit,» täpsustas Elektrilevi OÜ kommunikatsioonispetsialist Maret Reinumägi.

Viimastelt klientidelt, kellel uut arvestit veel ei ole, loodab Elektrilevi mõned kuud kannatlikkust. «Järgmine poolaasta saab olema töine. Loodame viimased arvestid paika saada suve lõpuks,» selgitas Elektrilevi kauglugemise programmi juht Mait Rahi, kelle sõnul vahetatakse keskmiselt 3000-4000 arvestit nädalas.

Kokku on 2015. aasta lõpu seisuga paigaldatud üle 520 000 kaugloetava arvesti.

Erinevalt senistest arvestitest tuleb kaugloetav arvesti hoida pidevalt elektrivõrgus sest nii teab võrguettevõtja, et arvesti on töökorras ja edastab infot tarbitud elektrikoguste kohta. Kohtades, kus igapäevast tarbimist ei toimu, näiteks suvilad, saab elektri välja lülitada arvestil asuvast lülitist. Nii suletakse vool tarbimiskohas, aga arvesti ise jääb vooluvõrguga ühendatuks.

Kirjuta toimetajalePrindi
Artikli märksõnadelektrilevimait rahi
arvamus
Mis? Kus? Millal?
MAA ELU
60 PLUSS
piiride muutumise aeg
Valgamaalase suur joonistusvõistlus „Mina märkan!”
advendiaja tulek Valgamaale
jõuluvanade konverents
Külalugu - Koikküla
Saada vihje
Telli kuulutus
Viimased uudised
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
Arhiiv
MaailmKõik
SportKõik
TarbijaKõik
TervisKõik
NaineKõik
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE