Kultuuritempli remont pääses kännu tagant liikuma

Jaan Rapp
Jaan Rapp
tegevtoimetaja
:

Pikka aega remondis seisnud Otepää kultuurikeskuse esimese korruse renoveerimistööd on taas täies hoos. Praeguseks on üles võetud põrandad saalis, galeriis, fuajees ja laval. Sügishooajaks on plaanis maja töökorda saada, andis teada Otepää vallavalitsuse kommunikatsioonijuht.

Kultuurimaja on renoveerimist oodanud pikka aega, suuremate tööde tegemiseks on aga kahjuks raha nappinud.  2014. aastal vahetati saali-, galerii- ja lavaosa katus ning avariilised katusekandekonstruktsiooni osad.

Kuna ehitustööde käigus selgus, et saali- ja lavalae konstruktsioonid on ohtlikud, lammutati täielikult olemasolevad laed ning vahetati välja lagede kandekonstruktsioonid. Edaspidi on plaanis taastada laed esialgsel kujul. Katusevahetust finantseeriti valla eelarvest, töid teostas Hansa Ehitus Eesti AS.

«Eelmisel aastal vahetati välja küttesüsteem, ning sellel aastal on plaanis rekonstrueerida kultuurimaja esimene korrus. Pannakse uued põrandad nii saali kui ka galeriiosasse, taastatakse laed, ehitatakse uus lava, vahetatakse välja elektrisüsteemid, soetatakse uus mööbel ja lavatehnika,» selgitas Otepää vallavanem Kalev Laul. «Selleks on valla eelarvest planeeritud 500 000 eurot.»

Riigihalduse ministri rahandusministeeriumi juurde moodustatud komisjon eraldas hasartmängumaksust rahastatavast regionaalsete investeeringutoetuste programmist Otepää kultuurimaja tarbeks 32 000 eurot, toetuse arvelt on kavas renoveerida kultuurimaja galerii ja terrass. Renoveerimistöid teostab riigihanke tulemusel OÜ Sepmar, tööd peaksid valmima selle aasta suve teises pooles.

Hoone avati 6. novembril 1954. Seejuures on praegune kultuurimaja ehitatud vana seltsimaja kohale, kus tollal asus ka tuletõrjehoone. Hoone projekteeris Viljandi arhitekt Johannes Fuks.

Kirjuta toimetajalePrindi
Artikli märksõnadKALEV LAULkultuurimaja
arvamus
Mis? Kus? Millal?
MAA ELU
60 PLUSS
piiride muutumise aeg
Valgamaalase suur joonistusvõistlus „Mina märkan!”
advendiaja tulek Valgamaale
jõuluvanade konverents
Saada vihje
Telli kuulutus
Viimased uudised
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
Arhiiv
MaailmKõik
SportKõik
TarbijaKõik
TervisKõik
NaineKõik
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE