Valka uusi puumaju naljalt ei kerki

Jaan Rapp
Jaan Rapp
tegevtoimetaja
:

Eesti Puitmajaliit otsustas aasta puitmajasõbra tiitli anda Ülenurme vallale, kus on omavalitsuse suurust arvestades kerkimas kõige enam puitmaju. Eelmisel aastal ehitusloa saanud puitmajade üldarvult jäi väike Ülenurme napilt alla ainult Rae vallale ja Tallinnale.

Eesti puitmajaklastri juht Lauri Kivil sõnas, et kui varem on puitmajade sõbra tiitli saanud näiteks päästeamet, Vabaõhumuuseum ja Norra kuningriik, siis sel korral otsustas Eesti Puitmajaliidu juhatus aunimetusega tunnustada just seda Eesti piirkonda, kus suhtutakse toetavalt puidu kasutusse elamuehituses ning uute puitmajade rajamisse.

Absoluutnumbrites anti mullu ehituslube puitmajadele enim Tallinnas ja Rae vallas – mõlemas 46. Neile järgnes Ülenurme 42 puitmajaga. Et võrdlus oleks aus, võeti arvesse ka omavalitsuse elanikonna suurust. Väljastatud

ehituslubade ning elanike arve kõrvutades oli möödunud aastal puitmajadele väljastatud ehituslubade osakaal elanike kohta kõrgeim just Ülenurme vallas. Järgnesid Nõva ja Kiili vallad.

Kõige vähem puitmajasid on selles arvestuses kerkimas Tartus, Valgas, Paldiskis, Narvas ja Kohtla-Järvel. Neis linnades on uute puidust elamispindade näitaja elaniku kohta 0,01–0,02 ruutmeetri kandis, samas kui Ülenurmes on see näitaja 1,6 ruutmeetrit.

Eesti Puitmajaliitu kuuluval Valgamaa ettevõttel Ritsu AS on käesoleval ajahetkel Ülenurme vallas ehitamisel kaks eramaja – puitkarkass-elementmaja Soosilla külas ning lisasoojustatud liimpalkmaja Lemmatsis.

Ritsu AS tegevjuhi Elari Kivisoo sõnul on Ritsul olnud Ülenurme vallavalitsusega hea koostöö juba varasemast ajast ja vald on puidust ehitamist igati soosinud ka ettevõtte eelnevate valda ehitatud majade puhul.

Puitmajaliit annab puitmajasõbra aunimetuse üle Ülenurme vallas Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud pidulikul aktusel, 23. veebruaril.

Puitmajatootjaid koondav Eesti Puitmajaliit annab aunimetust «Eesti puitmaja sõber» välja kuuendat korda. Tiitel omistatakse isikule või institutsioonile, kelle teened ja tegevus on märkimisväärselt mõjutanud puitehituse sektori arengut.

Kirjuta toimetajalePrindi
arvamus
Mis? Kus? Millal?
MAA ELU
60 PLUSS
piiride muutumise aeg
Valgamaalase suur joonistusvõistlus „Mina märkan!”
advendiaja tulek Valgamaale
jõuluvanade konverents
Saada vihje
Telli kuulutus
Viimased uudised
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
Arhiiv
MaailmKõik
SportKõik
TarbijaKõik
TervisKõik
NaineKõik
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE