Täna, 25. veebruaril kinnitas kliinikumi avalikkussuhete juht Kristi Tael, et laps on jätkuvalt kliinikumi arstide hoole all. Midagi enamat lapse tervisliku seisundi kohta tema sõnul haiglal praegu lisada ei ole.

Lapse vanaisa Vassili kinnitas õnnetuse juhtumise päeval Valgamaalasele, et röntgenipiltide järgi on lapsel pealuu, lõualuu ja selgroo vigastused.

Jätkuvalt valitseb selgusetus juhtunu põhjuste osas. Vanaisa kinnitas õnnetuse järel Valgamaalasele, et ei usu võimalust, nagu oleks laps ise ennast välja oleks veeretanud ja üle rõdu ääre kukkunud.

«Ta oli korralikult kombinesooni riietatud ja magas. Ema kontrollis umbes kolm minutit enne juhtunu avastamist last, ja siis oli ta veel kärus. Tavaliselt magab poiss kolm tundi ühtejutti rahulikult. See ei ole lihtsalt võimalik. Keegi pidi ta sealt alla viskama,» arvas mees.

Mõnigi majaelanik on aga Õhtulehe andmetel avaldanud arvamust, et imik kukkus siiski kärust välja ning roomas rõdupiirde alt läbi.

Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust paragrahvi järgi, mis käsitleb ettevaatamatusest raske tervisekahjustuse tekitamist.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kristina Kostina kinnitas täna, et uurimine käib. «Praeguse seisuga ei ole kahtlustatavana kedagi üle kuulatud.» Ta lisas, et kriminaalmenetluse üldandmeid saab avaldada alles pärast eeluurimise lõppu.