Tõrva vald saab ühinemise tulemusena 1,2 miljonit eurot (1)

Piret Karu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tõrva linn. Tänavu 90 aasta juubelit tähistav linn asub Õhne jõe ääres keset vaheldusrikast maastikku. Juba 1937. aastal anti paigale suvituslinna staatus. Kaks kaunist järve ja korrastatud järveümbrused on linna uhkus.
Rohelusse uppuvas linnas on rohkelt parke ja rohealasid, lilleklumpe ja peenraid, tooni annavad korrastatud ning kaunid elamud ja kortermajad. Peagi saab uue ilme keskväljak.
Tõrva linn. Tänavu 90 aasta juubelit tähistav linn asub Õhne jõe ääres keset vaheldusrikast maastikku. Juba 1937. aastal anti paigale suvituslinna staatus. Kaks kaunist järve ja korrastatud järveümbrused on linna uhkus. Rohelusse uppuvas linnas on rohkelt parke ja rohealasid, lilleklumpe ja peenraid, tooni annavad korrastatud ning kaunid elamud ja kortermajad. Peagi saab uue ilme keskväljak. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Valitsuse istungil kinnitati täna esimesed omavalitsuste ühinemised pärast haldusreformi jõustumist. Harjumaal tekib Kernu valla, Nissi valla, Saue linna ja Saue valla ühinemisel üle 21 000 elanikuga omavalitsus Saue vald ning Valgamaal Helme valla, Hummuli valla, Põdrala valla ja Tõrva linna ühinemisel ligi 6500 elanikuga Tõrva vald.

Ühinemise tulemusel saab Saue vald riigilt ligi 2,5 miljonit eurot ja Tõrva vald 1,2 miljonit eurot.

„Saue ja Tõrva vallad on esimesed omaalgatuslikud ühinemised, mis valitsuses kinnitatakse pärast haldusreformi seaduse jõustumist, aga sisuliselt on tegemist palju pikema protsessi eduka lõpuga,“ ütles riigihalduse minister Arto Aas. Minister avaldas ühinemiste üle heameelt ja tunnustas omavalitsusjuhte, kes on kogukonna arengu huvides õigeid otsuseid langetanud.

„Selle aasta lõpuks on ka teistel omavalitsustel aega, et ühinemislepingud allkirjastada ja valitsusele esitada. See annab neile võimaluse ise oma piirkonna tulevikku määrata ja saada seejuures ka olulist täiendavat ühinemistoetust,“ lisas minister.

Omaalgatusliku ühinemise käigus maksab riik ühinemistoetust, mis on 100 eurot ühinenud omavalitsuse elaniku kohta. Minimaalselt makstakse 300 000 ja maksimaalselt 800 000 eurot igale ühinevale omavalitsusele, kui tekkiv uus omavalitsus on vähemalt 5000 elanikuga. Täiendavalt toetatakse 500 000 euroga ühinemisi, kui tekib 11 000 või enama elanikuga ühendomavalitsus.

Haldusreformi tulemusel peavad sündima tugevamad ja võimekamad omavalitsused, mis suudavad esindada kohalikke kogukondi, arendada elukeskkonda ja pakkuda kvaliteetseid avalikke teenuseid.

Ühinemised jõustuvad kohalike omavalitsuste valimistega 15. oktoobril 2017.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles