Arvamus: Kas õitseaeg on lõplikult läbi?

, pensionär
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Priimetsa kooli uueks kooli asukohaks saab plaanide kohaselt Valga peatänava ääres asuv auväärses eas koolimaja.
Priimetsa kooli uueks kooli asukohaks saab plaanide kohaselt Valga peatänava ääres asuv auväärses eas koolimaja. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Olen kooliajast alates olnud Valga linna püsielanik. Enamiku sellest ajast olen elanud ajas, kus Valga pidevalt laienes nii pindalalt kui elanike arvu poolest. Sellest tingitult ei ühti paljud minu nägemused ja arusaamad tänapäeva arvutit näppiva noorsoo arusaamadega – vähe tööd, palju raha.

16 aastat, alates 1949. aastast elasin linnapargi vastas Nõukogude, praegusel Kuperjanovi tänaval. Seoses sündmustega tolleaegses pargis võib öelda, et elasin kultuurikatla äärel. Suvisel ajal toimus laululaval üks-kaks tantsuõhtut nädalas, pidevalt oli avatud puhvet.

Mingitel aastatel tegi kultuurimaja estraadiorkester õhtuti kolmapäevasel päeval niinimetatud suvemuusikat. Tantsuks mängisid põhiliselt kultuurimaja estraadiorkester, raudteeklubi estraadiorkester – eriti võimsalt aga kõlas pimedas pargis sõjaväe puhkpilliorkester. Oleks päris huvitav teada, millised orkestrid on tänapäeva kultuurimajal.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles