Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Saabub üksikutele pensionäridele oluline kuupäev

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Indekseerimise tulemusena suurenevad pensionid keskmiselt 5,1 protsenti umbes 417 500 pensionäril. | FOTO: Toomas Huik / Postimees / Scanpix

Sotsiaalkindlustusamet tuletab meelde, et üksi elava pensionäri toetuse maksmise perioodi hakatakse arvestama 1. aprillist.

Toetust saab inimene, kes perioodil 1. aprillist 30. septembrini on vanaduspensionieas, elab rahvastikuregistri andmetel üksi ning kelle vanaduspension on alla 470 euro.

Sotsiaalkindlustusameti hüvitiste osakonna nõunik Merle Sumil-Laanemaa selgitab, et kui pensionär elab üksi lühemat aega, näiteks 1. maist, ei loeta teda sel aastal toetuse saajaks. «Kui pensionär jätkab üksi elamist, siis toetust saab ta järgmisel aastal.»

Toetuse suurus on 115 eurot, seda makstakse üks kord aastas oktoobris.

«Pensionär ei pea toetust ise taotlema, vaid meie maksame selle välja automaatselt. Pensionäri vanus ja pensioni suurus on meil olemas ning üksi elamise info saame rahvastikuregistrist,» lisas Sumil-Laanemaa.

Välisriigist pensioni saaja peab toetuse saamiseks esitama sotsiaalkindlustusametile oma välisriigi pensioni suuruse hiljemalt 31. augustiks. Sellele liidetakse Eestist saadav pension.

Lisaks on õigus saada üksi elava pensionäri toetust ka eestkostjatel ning eestkostetavatel ja hooldekodude elanikel. Info eestkoste kohta on sotsiaalkindlustusametil olemas ning hooldekodu elanike andmed kogutakse koostöös hooldekodudega.

Rohkem infot üksi elava pensionäri toetuse kohta leiab sotsiaalkindlustusamet kodulehelt.

Tagasi üles