Tehvandil katsusid jõudu ekstreemspordi harrastajad

Sirje Lemmik

Pühapäeval toimus Otepääl ainulaadne ja kordumatu Tehvandi  Mäejooks, mis ühtlasi oli esimest korda toimuva Eesti Ekstreemjooksu karikasarja avaetapiks.

Tehvandi Mäejooksu tegi eriliseks asjaolu, et jooksu finiš paiknes Tehvandi K90 suusahüppemäe maandumistrampliini ülemises osas, mistõttu tuli osalejatel finišisse jõudmiseks ronida mööda maandumistrampliinile paigaldatud võrkusid 110 m.

Võistlus sai alguse 2km pikkuse lühijooksuga, kus osalesid lapsed. Kokku osales lastejooksul 24 noort. Peale seda anti start 5,85km pikkusele põhijooksule, millest sai osa võtta nii individuaalselt kui ka võistkonnaga. Jooksud toimusid Tehvandi rolleriradadel.