Otepää vallavolikogu istungil valiti lisaks olemasolevale volikogu aseesimehele teinegi – 11 poolthäälega sai selleks Aivar Pärli. Võeti vastu ka valla üldplaneering.

Valgamaad esindas laupäeval Tallinnas Nokia kontserdimajas toimunud üleriigilise laste ja noorte festivali Koolitants lõppkontserdil stuudio Joy tantsutrupi Richard 4.–6. klassi rühm vabatantsuga «Intelligentsus» ja tuli nominendiks.

Laupäeval toimus Lätis suur üleriigiline talgupäev. Valka talgulistega ühinesid ka Valga linnavalitsus ning politsei- ja piirivalveamet. Linnavalitsusest käisid lätlastel abis linnapea Kalev Härk ja linnahooldusameti juhataja Arno Uprus oma meeskonnaga.

Võistlus «Valgamaa laululaps 2012» meelitas Valga kultuurikeskusse palju huvilisi, kelle hulk aga sündmuse edenedes kogu aeg vähenes. Esinemisõiguse saanud 52 lauljast üks oli haigestunud, teised käisid kõik tulest läbi, mõni küll kevadiselt kähisevat häält õpitud laulutehnikaga talitsedes.

Tänavusel maakondlikul staarijäljenduskonkursil krapsas esikoha krapsakat Kihnu Virvet kehastanud Pokardi kooli noormees oma bändikaaslastega.