Volikogu võttis vastu valla üldplaneeringu

Valgamaalane
Valgamaalane
:

Otepää vallavolikogu 19. aprilli istungil võeti vastu valla üldplaneering. See võimaldab vallal paika panna ruumilised arengusuunad ja määrab ära valla territooriumil oleva maa kasutuse, andis teada Otepää vallavalitsuse kommunikatsioonijuht.

Vallavalitsuse planeerimisspetsialist Kadri Ader selgitas, et 28. maist 25.juunini toimub üldplaneeringu avalik väljapanek. 6. augustil tutvustatakse selle tulemusi kõigile huvilistele.

Kui üldplaneeringu muudatustele on kooskõlastuse andnud nii puudutatud isikud, ametiasutused kui Valga maavanem, saadetakse üldplaneering volikokku kehtestamisele.

Üldplaneering on valminud koostöös Otepää valla naabrusesse jäävate kohalike omavalitsuste, Valga maavanema, Otepää valla elanike ja huvitatud isikutega, keskkonnaameti, muinsuskaitseametiga ja paljude teiste ametiasutustega: maanteeamet, maa-amet, kaitseministeerium, põllumajandusamet.

Üldplaneeringuga täpsustatakse tiheasustusalade piire, tehakse ettepanek Otepää linna piiri muutmiseks ning täpsustakse ehitustegevuse tingimusi tihe- ja hajaasustusalal ja Otepää looduspargi territooriumil.

Üldplaneeringuga on määratud miljööväärtuslikud alad ning nende kasutamis- ja kaitsetingimused, täpsustatud rohelise võrgustiku piire ning määratud rohelise võrgustiku toimimist tagavad tingimused. Piirkonna suurt turismipotentsiaali ja häid sportimistingimusi arvestades antakse üldplaneeringuga võimalus puhkealade edasiseks arendamiseks, sealhulgas aktiivse puhkuse võimaluste mitmekesistamiseks.

Kirjuta toimetajalePrindi
Artikli märksõnadüldplaneering
krimi
arvamus
24 tundi valgamaal: kes? kus? millal?
MAA ELU
60 PLUSS
naiste jaht valgamaal
krimi
külalugu - tiidu
Visioonikonverents
Saada vihje
Telli kuulutus
Viimased uudised
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
Arhiiv
MaailmKõik
SportKõik
TarbijaKõik
TervisKõik
NaineKõik
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE