Projekti koordinaatori TÜ professori Sulev Kõksi sõnul tutvustatakse lõpukonverentsil projekti enim huvipakkuvaid tulemusi, muuhulgas näiteks rakukasvatussüsteemi väljatöötamist, mis võimaldab luua efektiivsemalt kudede analooge inimestele siirdamiseks.

„Mitte vähem oluline on ka haiglatevahelise kaugkoolituse juurutamine, tänu millele on mõlema riigi sadadele meditsiinitöötajatele avanenud võimalus saada projekti partneritelt täiendavat infot erinevatel teemadel,“ ütles Kõks.

Lisaks avaneb konverentsil võimalus näha, kuidas projekti partnerite meditsiinitöötajad on tänu DELMA projekti raames soetatud kõrgetasemelistele videokonverentsi seadmetele saanud nautida otseülekandeid teiste meditsiiniasutuste operatsioonidelt, konsulteerida meditsiiniliste diagnooside panemisel, luua uusi ravimeetodeid ning koolitada nii arste kui ka patsiente.

Üritust korraldavad DELMA projekti partnerid: Tartu ülikool (juhtpartner), Lõuna-Eesti haigla, Põlva haigla, Valga haigla Eesti poolelt ning Pauls Stradinsi ülikooli haigla ja Vidzeme haigla Lätist.

DELMA eesmärk on olnud Lõuna-Eesti ja Põhja-Läti haiglate vahelise koostöö edendamine sooviga tõsta antud regiooni meditsiinivaldkonna kvaliteeti.