Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Rahandusministeeriumi andmetel laekus esimesel poolaastal riigile tulusid 4,32 miljardit eurot. See on 393,6 miljonit eurot ehk 10 protsenti enam kui eelmise aasta juuni lõpuks.

Laupäeva õhtul said retromuusika austajad nautida meeleolukat õhtut Tõrvas asuva Vanamõisa järve ääres.

Laupäevase muusikalise elamuse pakkus kindlasti Valga linnapargis aset leidnud Serebro kontsert. Mitme tunni jooksul käisid lavalt läbi aga mitmeid erinevaid artiste.

Laupäeva varahommikul põhjustas alkoholijoobes mees Koigu külas liiklusõnnetuse. Kolm inimest toimetati Tartu ülikooli kliinikumi.

Kaitsevägi tuletab inimestele meelde, et harjutusväljadel ja nende vahetus läheduses liikudes tuleb enda turvalisuse huvides järgida seal kehtivaid ohutusnõudeid ja liikumispiiranguid.

Soomes, Joensuus toimunud Eliittikisat võistlustel saavutasid mitmed Eesti kergejõustiklased häid kohti. Meeste odaviske võitis Tanel Laanmäe ja naiste kõrgushüppe Grete Udras.

See, kuidas vene tehnika Puka vallas mäge vallutas, oli äärmiselt põnev. Kuidas see aga tegeikult välja nägi?

Laupäeval võtsid vene tehnika austajad ette mäkketõusuvõistlused Puka vallas asuvas Helmi-Aakre karjääris.

Maaeluministeerium teatab Euroopa Komisjonile, et alates 2017. aastast tõuseb Eestis kuni 100 piimalehmaga farmides tootmiskohustusega otsetoetus piimalehma kohta praeguselt 100 eurolt 200 euroni ning toetus seatakse sisse ka 101 kuni 400 piimalehmaga farmidele.

Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eesti põllumajandus-kaubanduskoda pöördusid neljapäeval maaeluminister Urmas Kruuse poole, et paluda Eesti piimatootjate võrdset kohtlemist.

Nädala alguses kuulutas politsei- ja piirivalveamet (PPA) välja uue vormivarustuse täisteenuse hanke, mille eeldatav maksumus on 8,9 miljonit eurot. Hinnapakkumisi oodatakse 15. septembriks.

Eile taasavati Puka vallas Meegaste mäe tipus sellel suvel 200. aastaseks saanud ajaloolise Struve kaare signaaltorn. Tegemist esimese omataolisega nii Eestis kui Baltimaades.

Lüllemäe põhikooli muusikaõpetaja Celia Roose esitleb oma uut albumit, mis kannab nime «Regijoon».

Reede pärastlõunal avati Pühajärve-Rõngu puhkpilliorkestri saatel 19. Pühajärve puhkpillipäevad. Nädalavahetus on aga sisustatud omanäoliste esinemistega.

Lihatootja Atria sai hiljuti Valgas valmis logistikalao laienduse ja uue puiduhakkekatla, mis on vajalikud sammud kogu Atria Eesti tootmistegevuse koondamiseks Valga piirkonda.

Valga linn koostöös noorte huvilistega on linna äärde loomas uut ekstreemspordihalli.

See, et inimesed bowling`ut mängivad, pole mingi uudis. Küll aga üllatab, et seda ala harrastab ja isegi võistlemas käib ka 91aastane vanaproua Elisabeth Randjõe. Oma rõõmsa meele, huumori ja soliidse välimusega teeb ta silmad ette aastakümneid noorematelegi.

Nädala tegu on juba 19. korda aset leidvad Pühajärve puhkpillipäevad, mis toovad igal aastal Valgamaale muusikahuvilisi siit- ja sealtpoolt piiri. Tänavustele puhkpillipäevadele lisavad särtsu külalised Saksamaalt.

Eesti oluliselt kõrgem alkoholiaktsiis peibutab inimesi oma oste Läti piiri äärses alkoholipoes sooritama. Kui juba varem tunnistasid kaupluseketid, et nende kasum on kahanenud, siis hoopis suuremasse hädasse on sattunud Valgamaa külapoed.

euroga toetab riik viie haridushoone energiasäästlikumaks muutmist, hoonete renoveerimise raha tuleb Eesti-Šveitsi koostööprogrammist. Programmist rahastatakse Rakvere lasteaeda Rohuaia, Haapsalu lasteaeda Vikerkaar, Alu hariduskeskust ning Väätsa põhikooli ja eakate kodu.

Kaitsevägi tuletab meelde, et harjutusväljadel ja nende vahetus läheduses liikudes tuleb enda turvalisuse huvides järgida seal kehtivaid ohutusnõudeid ja liikumispiiranguid.

Valgamaa parima MTÜ tiitliga pärjatud Domus Petri Kogu tegeleb juba aastaid töötutega ning peab Valga ainsat supikööki, kus saavad koolivaheajal kõhu täis ka kitsikuses perede lapsed.

Tõrvast pärit Kristi Napast on naine, kes eluraskusi ei karda. Tegutseb ta mitmel rindel, nii Tõrvas kui ka Põhja-Eestis. Seejuures on tegu täiesti erinevate valdkondadega: lapsehoid ja kohvik.

Politsei palub kaasabi selgitamaks 26-aastase Priidu asukohta, keda viimati nähti eile Viljandi linnas.

Maakonna noored osalesid Tõlliste vallas Metsniku harjutusväljakul Valgamaa noorte metsalaagris. Tegevust jagus Metsnikul enam kui 230 laagrilisele.

Vene keelt kõnelevad Valga linna pikaajalised töötud on tööharjutusel osalenud aprillist saati. Kõigi muude tegemiste hulgas on nad andnud üllatavalt nägusa ilme ühele kesklinna trööstitule sisehoovile.

Tõrvas Tartu tänaval asuva osaliselt lagunenud kortermaja ette on ilmunud silt, millel seisab suurelt «Tõrva linna munitsipaalkorterid!». Tegemist on elamiskõlbmatute korteritega, mida ühistu sooviks näha lammutatuna.

Laupäeval saab Tõrvas Vanamõisa järve ääres nautida retromuusikat, tantsida ning osa saada ka ekstreemsetest elamustest. 

Ehkki tänu turvaelementidele on euro üks paremini kaitstud vääringuid maailmas, satub paratamatult ringlusse ka vähesel määral võltsinguid. Eestis avastati selle aasta esimesl poolel 15 protsenti võltsitud europangatähti enam kui möödunud aastal.

Mõne päeva eest võisid suvitajad tähele panna Valgas Pedeli jõe ujumiskoha juures lehvivat punast lippu. 

Nädalavahetusel selguvad Eesti talupäevade käigus konkursi «Eesti parim talu 2016» võitja. Paraku ei esitatud konkursile sel aastal ühtki talu Valgamaalt.

Teisipäevases Tallinna TV saates «Suvemiks» oli saatejuht Mari Torga vestluskaaslaseks tuntud diskor ja produtsent Lenny LaVida, kelle sõnul jõuab sel laupäeval Valka Tallinnas juba tuntud Vene tüdrukutebänd Serebro.

Ainsana Valgamaa mõisates asuvatest koolidest osaleb üle-eestilises külastumängus «Unustatud mõisad» Palupera mõisakool. Kokku on üle Eesti avatud 32 mõisat, kus ees ootamas näitused ja kontserdid. 

Sel suvel kõlab Tõrva Raadio kuulajate kõrvus juba viiendat hooaega. Saated on eetris küll vaid 17 päeva, kuid ettevalmistused algasid juba aasta alguses.

Seni nägi seadus ette, et elanike arvamuse väljaselgitamise korra haldusreformi ühinemiste käigus kehtestab iga omavalitsuse volikogu. Nüüd väheneb omavalitsuste halduskoormus, võttes neilt kohustuse eraldiseisvalt küsitluse kord kehtestada.

Valgas avati eile uus kiirtoiduputka, kus lisaks tavalistele burgeritele ja friikartulitele müüakse ka värskeid sõõrikuid.

Riigi ilmateenistus andis täna tervele mandrile ja Saaremaale esimese või teise astme tormihoiatuse. Esialgsel hinnangul jääb äikesest puutumata vaid Hiiumaa.

Riigikogus on arutlusel välismaalaste seaduse muutmise eelnõu, millega muu hulgas täiendatakse nimekirja inimestest, keda tulevikus ei arvestata elamisloa saajate piirarvu sisse. 

Algamas on järjekordsed Pühajärve puhkpillipäevad. Korraldaja ja kohaliku puhkpilliorkestri dirigent Arno Anton kinnitab, et kuulata saab väga mitmekesist muusikat ning näha põnevaid instrumente.

Juba nädala aja pärast naelutavad spordifännide horde teleri ette 31. suveolümpiamängud Brasiilias Rio de Janeiros. Eesti koondislaste seast võib leida ka kaks Valgamaa sportlast.

Maili Lehtpuu, keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo veeelustiku spetsialist: «Vastavalt keskkonnaministri määrusele ei ole Valgamaale selleks aastaks veekogudele vähipüügi piiranguid seatud. Taotletud lubadest on enamik võetud Aheru ja Nõuni järvele. Käesolevaks aastaks on Valgamaale eraldatud keskkonnaameti kaudu välja andmiseks 84 püügivõimalust. Praegu on taotletud kokku 20 püügivõimalust (neli kalastuskaarti).

Täna heiskab Valga linn tavapäraselt Euroopa Liidu lipu, kuid seekord eesmärgiga liituda Soome linna Joensuu üleskutsega kutsuda kõiki Euroopa linnu ja valdu heiskama Euroopa lipud juuli viimasel neljapäeval.

Soome metsanduskontsern UPM-Kymmene plaanib 40 miljonit eurot maksva Otepää vineeritehase laienduse valmis saada aasta lõpuks.

Hollandi mehed ja Läti naised on pikimad maailmas, näitas rahvusvaheline uuring, mis analüüsis viimase saja aasta kogutud andmeid.

Eelmisel nädalal Võrumaal Konnametsas aset leidnud harjutuse käigus leidis Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenija metsast kanepitaimed.

Puka vallas Purtsi jõe kaldal paiknev Jõesuu kodumajutus on koduks nii pererahvale kui ka vaikne ja rahulik puhkusepaik turistile.

Kuigi ühistransport on lääneriikides arenenud, eelistab eestlane reisile minnes liikumisvabadust, rentides endale sihtkohas liikumiseks auto. Võrreldes möödunud aasta esimese seitsme kuuga on 2016. aasta esimesel poolaastal kasvanud Eestist välismaale autorentimise sagedus ligikaudu 15 protsenti.

Päästeamet tuletab meelde, et praegu on sobiv aeg kutsuda oma kütteseadmeid kontrollima ja puhastama kutseline korstnapühkija. Hooldamata kütteseadmed on oluline tulekahjude tekkepõhjus.

Kas on midagi veel mõnusamat, kui sumedal suvel mööda Eesti ja välismaa teid autoga kilomeetreid mõõta, ümbritsevat ilu nautida ja uusi piirkondi avastada? Ent mida teha selleks, et autoreis mõnusalt kulgeks?

Valgamaa piiri lähedal Rõngus on valminud põllumeeste ühistu Kevili moodne viljaterminal. Valgamaa viljakasvatajatele on tegu hea uudisega.

Küsitluses on osalenud  inimest