Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Juba neljandat korda Eesti kõige sitkemaks pritsumeheks osutunud Alor Kasepõld tõdes pärast võistlust, et võit lihtsalt ei tulnud.

Meelis Kivi, major, Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsiooni juhataja: «Tegu on kolmanda ja ilmselt ka viimase ajalootahvliga rasketest heitlustest 1944. aastal Väikese Emajõe ääres, mille meie asutus paigutab koostöös omavalitsusega.

väljakutset on olnud päästeameti demineerijatel tänavu 22. augusti seisuga. Leitud ja kahjutuks tehtud on üle 3234 lõhkekeha.

Halvas seisus Võru tänaval Valgas peaks järgmisel aastal algama remont lõigul, mis jääb Lõuna tänava ja jäätmejaama vahele. Tee ülejäänud osade saatus on esialgu lahtine.

Kooliaasta algus tuulutab lastega perede rahakotti tublisti ja et olukorda leevendada, toetavad omavalitsused õpilasi raha või koolitarvetega.

23. Tõrva-Valga maanteejooks, mis sellelgi aastal oli pühendatud meie maakonna jooksulegendi Kalev Urbaniku mälestusele, tõi starti kümme spordisõpra. Finišisse jõudis neist üheksa.

 

Täna, 24. augustil algasid Pärnumaal politsei- ja piirivalveameti (PPA) kutsemeisterlikkuse võistlused. Selgitakse välja parimate oskuste ja teadmistega meeskond.

Aprilli keskpaigast 15. septembrini kestva loodusvaatluste kampaania käigus on 135 usinat loodusevaatlejat andmebaasi (LVA) registreerinud kokku 620 vaatlust, andis teada keskkonnaagentuuri pressiesindaja.

 

Teispäeval, 23. augustil teatati politseile, et Valgas Kungla tänaval lõhkus 23aastane mees asfalditükiga kaubiku Ford kaks ukseklaasi.

Tartu maakohtu Valga kohtumajas jõudis protsess julmas mõrvas süüdistatava mehe üle kohtuvaidlusteni, mille käigus nõudis prokurör süüalusele pikka vangistust.

 

UPM-Kymmene Otepää ASi direktor Ando Jukk annab Otepää valla kodulehel teada, et vineeritehas alustas uue katlamaja katsetustega. Sellega kaasneb kahjuks erakorraliselt suur müra, millega Otepää inimesed kindlasti harjunud ei ole.

Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi allkirjastas määruse, mis lisab 2017/2018. õppeaastast viienda koolivaheaja.

Teisipäeval, 23. augustil kella 10.31 ajal toimus liiklusõnnetus Valgas Kuperjanovi tänaval.

Teisipäeval, 23. augusti hommikul võisid valgalased ASi Eraküte Valga katlamaja korstnahiiglast kogu tema suuruses näha viimast korda. Põhjus, miks viimastel päevadel selle ümber tellinguid paigaldati, oli teisipäeval alanud korstna lammutustöö.

Valga linnavalitsus on koostamas linna tuleviku seisukohalt olulist dokumenti – linna üldplaneeringut. «Eesmärk on muuta Valga hästi funktsioneerivaks väikelinnaks, rõhuasetusega kesklinna taaselustamisele, elamufondi nüüdisajastamisele ning äri- ja tootmisalade taaskasutamisele. Koostatav planeering on aluseks linna edasisele arengule ja kogu siinsele ehitustegevusele,» selgitas linnavalitsuse avalike suhete spetsialist Hele Heletäht.

 

Reedel Valklas aset leidnud võistluse «Pritsumees 2016» võitis Tõrva komandopealik Alor Kasepõld, kes võitis päästjate jõuproovi juba neljandat korda. Võidud noppis Kasepõld ka aastatel 2012, 2013 ja 2014.

Mulgi kultuuri instituut ootab taas ettepanekuid Mulgimaa Uhkuse auhinna väljaandmiseks.

 

Täna, 23. augustil tähistatakse rahvusvahelist kommunismi ja natsismi ohvrite mälestuspäeva, mida tuntakse ka musta lindi päevana.

Eile, 22. augustil kella kolme ajal pidasid Põhja prefektuuri kriminaalbüroo töötajad Tallinna kesklinnas kinni 28aastase Sergejsi. Teda kahtlustatakse ööl vastu esmaspäeva toime pandud tapmises, kinnitas Põhja ringkonnaprokuratuur.

Eile algas maanteeameti kampaania «Vali õige kõrgus!». Selle eesmärk on  sõidukijuhtide ja kaassõitjate teavitamine peatoe õigele kõrgusele reguleerimise olulisusest ja vale kõrgusega kaasnevatest tagajärgedest. Autoõnnetuse korral on peatoe ebaõige kõrguse tõttu väga suur risk saada surmavaid vigastusi või seljaaju trauma.

Esmaspäeval kell 23.10 teatati häirekeskusele tulekahjust Valga maakonnas Otepää vallas Sihva külas.

Heitlike ilmastikuolude, riiklike ettekirjutuste, kõikuva külastajate arvu ja muude ette­nägematute probleemide valguses ei ole majutuskohti vedavate inimeste elu sel suvel kuigi lihtne olnud.

last ja noort asub tänavu Eesti üldhariduskoolides õppima. Seda on esmaste prognooside järgi umbes 3000 võrra enam kui eelmisel õppeaastal, kuid siiski üle 20 000 vähem kui kümne aasta eest.

Hiljuti viis valgalanna Janika Kullamaa ellu oma kauaaegse unistuse ning avas päris oma fotostuudio – lootuses, et kunagi saab hobist tema igapäevane töö.

Aastaid Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni eesotsas olnud Aivar Nigolile on see nädal eriline, kuna tema kodupaigas leiavad aset suvebiatloni maailmameistrivõistlused. Eesti laskesuusatamise tulevikku näeb Nigol helgetes toonides.

Mitmeski Valgamaa koolihoones on sel suvel tehtud värskendustöid, neid on jagunud pea kõigisse omavalitsustesse.

Valgamaa kutseõppekeskus tähistas reedel aktuse ja koosviibimisega maakonna kutsehariduse 110 aasta juubelit. Selle käigus avati õppekeskuse fuajees ka harrastuskunstnik Reet Heinla loodud kooli maal.

 

Hummuli vallas Aitsra külas lõõmas maikuus suur metsatulekahju, milles sai kannatada kümneid hektareid metsamaad. Juba kuu pärast suur põlengut oli põlengualal näha esimesi arglikke elumärke. Nüüd, ligemale kolm kuud hiljem, ei ole olukord kuigivõrd muutunud.

Valgamaalase lugeja juhtis tähelepanu vildakale liikusmärgile Valgamaal Helme vallas.

Nädalavahetusel tuli mitmel pool Valgamaal välja lõhkematerjali.

Täna hommikul aset leidnud rikke tõttu esineb häireid Telia fiksvõrgu kõnesides, andis teada Telia Eesti meediasuhete juht Raigo Neudorf.

Taasiseseisvumispäeval kuulutati Valgamaal Karula rahvuspargi lähistel asuvas Nakatu Turismitalus peetud metsamajandajate kokkutulekul välja parim metsamajandaja 2016. Austava tiitli sai tänavu Rain Ajaots Harjumaalt.

Hellenurmes peeti laupäeval tantsupäeva, kus oli külalisi ka Põlva- ja Tartumaalt.

Reedel toimunud Puka vallavolikogu istungil tuli arutamisele viimasel poolaastal õhus olnud ja omajagu vastasseisu tekitanud Soontaga elanike sooviavaldus liituda loodava Tõrva valla koosseisu. Volikogu otsus oli mitte nõustuda.

Päästeameti andmetel on tänavu elektriseadmest alguse saanud 87 põlengut. Sellistes põlengutes hukkus seitse ja vigastada sai üheksa inimest.

Seitse aastat tagasi asutas Sirli Jassov isiklikust kogemusest ajendatuna Liikumispuudega Laste Toetusfondi. Tegu on heategevusühinguga, mis loodud liikumispuudega laste ja nende perede toetamiseks.

Täna pärastlõunal juhtus Võrumaal Võru vallas traagiline liiklusõnnetus, kui esialgsetel andmetel sõiduteele astunud 32-aastane mees sai löögi väikebussilt ning hukkus sündmuskohal.

Valga linnavalitsus viib ettevõtjate seas läbi uuringu, et selgitada välja ettevõtjate vajadused ja ootused linna arengule.

Tartu Ülikooli kliinikum avas 17. augustil mobiilse nahakasvajate diagnoosimise kabineti vastuvõtugraafiku. Kabineti esimene peatuspunkt on 16. septembril Jõgeva haigla kiirabi sissepääsu juures.

„Baltic Way“ retkel osalejad liiguvad Iklast Tallinna suunal nii joostes kui jalgratastel.

President Toomas Hendrik Ilves pidas Eesti iseseisvuse taastamise 25. aastapäeval kõne Kadriorus, Presidendi Kantselei roosiaias.

On viimane aeg kütteseadmed üle vaadata ja hooldada, et peagi saabuvad jahedamad ilmad ja kütteperiood ebameeldiva üllatusena ei saabuks.

Viimane teadaolev haigusjuhtum registreeriti maakonnas täpselt aasta tagasi.

Kalapüüdjad võtsid mõõtu Pühajärve Spinningul 2016.
 

Otepääl peeti laupäeval 17. Otepää rattamaratoni.

Mitu Lüllemäe põhikooli lastevanemat nende seast, kes kevadel avaldasid rahulolematust koolipidaja suhtes, on otsustanud võtta lapsed kohalikust koolist ära – osa neist jääb koduõppele.

Valgas ja Valkas peetakse tänasest pühapäevani noorte jalgpalliturniiri. Võistkonnad tulevad nii Lätist, Eestist, Leedust, Belgiast kui ka Iisraelist.

Tänavu on politsei saanud Lõuna-Eestist enam kui 20 teadet murutraktori vargusest. Valgamaal on viimase kuuga tõhusa abiliseta jäänud kolm majapidamist.

 

Juunis suure menu saatel tegevust alustanud Valga söögikoht ReMa köök, kus sai süüa, palju taldrikule mahub, on oma uksele nüüdseks kleepinud sildi SULETUD. Lähiajal loodetakse koht uuendatud kujul siiski taas avada.

Sel aastal leiab juba kuuendat korda aset Tartu Ülikooli rektori karikavõistlus golfis. 21. augustil peetav spordisündmus peaks Otepää golfikeskusesse tooma ligi 100 osalejat.

Küsitluses on osalenud  inimest