Valgal tuli tunnistada Rapla paremust

Valga-Valka korvpallimeeskonna tugitala Jurijs Aleksejevs (palliga).
Valga-Valka korvpallimeeskonna tugitala Jurijs Aleksejevs (palliga). Foto: Rein Säinas / Valgamaalane

Alexela meeste korvpalli meistrivõistluste laupäevasel kohtumisel Raplas tuli BC Valga-Valka / Maks & Mooritsa meeskonnal tunnistada suureskoorilises ja haaravas mängus AVIS Rapla kuuepunktilist paremust.

Kuigi Rapla meeskond hoidis juhtohje pea kogu mängu jooksul enda käes, ei lasknud Valga mehed neil ennast selles rollis kindlalt tunda. Kohe esimese veerandi algusest mängiti tasavägist mängu, kus kodumeeskond üritas kiirelt eest ära saada ning Valga jällegi ruttu järele jõuda. Esimesele puhkepausile mindi AVIS Rapla 26 : 19 juhtimisel.

Teisel veerandil sulas raplakate kättevõidetud vahe kiiresti ning poolajapausile mindi kodumeeskonna napis, 45 : 43 eduseisus. Teise poolaja alguses võitles Valga meeskond kiirelt välja 48 : 48 viigiseisu, kuid veerandi keskpaigaks suutsid Rapla mehed vahe taas kord kümnepunktiliseks kasvatada – seis 65 : 55.