3. juunil kell 19 anti Tehvandi staadionil avapauk Otepää jooksutuurile, mille käigus kolme päeva jooksul läbitakse Otepää ümbruses maratoni pikkune distants.

Tehvandil joosti reede õhtul  Otepää Jooksutuuri esimene etapp – 10 km. Esimese etapi võitsid eelmise aasta Jooksutuuri võitjad – meeste arvestuses Hasso Paap ajaga 35:55 ja naiste arvestuses Maris Tamm ajaga 44:49. Meestest järgnesid Hasso Paabile Janno Metsapool ja Raimo Salla, naiste arvestuses saavutas teise koha suusataja Tatjana Mannima ja kolmanda koha Tea Pärnik. Esimesel päeval osales tuuril üle 200 võistleja.

Otepää jooksutuuri teine etapp toimus  laupäeval Pühajärvel kell 12.00, mil anti start  17,195 km pikkusele distantsile.Stardis oli 136 jookjat.Meeste arvestuses võitis ülekaalukalt esimese etapi võitnud Hasso Paap ajaga 1:02:39.Teisele kohale tuli Janno Metsapool ja napilt kaotas talle Raimo Salla.Kahe võistluspäeva kokkuvõttes on meeste arvestuses sama järjekord.