Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Valgamaal valitseb äärmiselt suur tuleoht

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tuleohu kaart 17. mail 2017 | FOTO: Riigi Ilmateenistus

Kogu Eestis valitseb riigi ilmateenistuse andmetel suur või äärmiselt suur tuleoht. Valgamaa kuulub nende maakondade hulka, kus on pea täies ulatuses äärmiselt suur tuleoht. Täpsemalt on siinne tuleohu indeks tänase seisuga 2897, kusjuures äärmiselt suur tuleohu algab juba siis, kui indeks on 2400. Veel suurem on praegu tuleoht maakondadest vaid Pärnumaal – 2904.

Täies või peaaegu täies ulatuses on maakondadest äärmiselt suur tuleoht veel Võru-, Põlva- ja Raplamaal. Osaliselt on äärmiselt suur tuleoht veel Pärnu-, Lääne- ja Tartumaal. Mujal on tuleoht suur.

Äärmiselt suur tuleoht tähendab, et kohalikud omavalitsused võivad keelata igasuguse metsa kasutamise ja võõras metsas viibimise. Lõkke tegemisel tuleks olla äärmiselt ettevaatlik ja jälgida tuule tugevust.

Paraku ei ole olulist põualeevendust lähiajal ka paistmas. Homme võib Valgamaal küll sadada, aga sadu eeldatavasti tugev ei ole. Seejärel on aga prognoosi kohaselt taas ees ootamas kuivad ja soojad ilmad.

Tagasi üles