Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kultuurikeskuse remont jätkub uue hooga

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Otepää kultuurikeskuses jätkub remont | FOTO: Monika Otrokova

Mullu sügiseks renoveeriti Otepää kultuurikeskuse 1. korrus. Sellel aastal renoveerimistööd jätkuvad – 15. maist alustati teise korruse ja välifassaadi renoveerimistöödega. Riigihanke tulemusena teostab ehitustöid Rennes OÜ. Nende kogumaksumus on 335 917,68 eurot.

Otepää kultuurikeskuses jätkub remont | FOTO: Monika Otrokova

Keskuse teisel korrusel asuvad töötajate ja ansambliruumid. Rekonstrueerimise plaani kohaselt hakkavad seal täiendavalt olema kööginurk ja kohvikuruumid ning näitlejate ruum.

Uue välisilme saavad kultuurikeskuse trepp ja fassaad. Praeguse terrassi kohale ehitatakse talveaed. Renoveerimisprojekti autor on Helmi Sakkov. Tööde valmimistähtaeg on sügisel.

«Otepää kultuurikeskus jääb remondi ajal avatuks, kuna remont tavapärast kultuurielu ei sega,» rõhutas Otepää vallavanem Kalev Laul. «Hea meel on tõdeda, et keskus saab nüüdisaegsed ruumid, kus kõik valla kultuurikollektiivid võivad harjutamas käia ja end koduselt tunda.»

Hoone rekonstrueerimistööd algasid 2013. aastal, mil vahetati täielikult saali-, galerii- ja lava osa katus ning avariilised katusekandekonstruktsioonid. Maja küttesüsteem renoveeriti 2015. aastal. 2016. aastal renoveeriti põhjalikult kultuurikeskuse esimene korrus.

Keskuse praegune hoone avati 1954. aastal, selle projekteeris arhitekt Johannes Fuks.

Tagasi üles