Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kinnitati kolme valla ühinemislepe

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Otepää | FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Otepää vallavolikogu kinnitas  15. juuni istungil Otepää valla, Sangaste valla ja Puka valla ühinemiskokkuleppe.

Valitsus algatas 2017. aasta veebruaris Puka valla osas haldusterritoriaalse korralduse muutmise menetluse ning Puka valla ühinemise Otepää valla ja Sangaste vallaga.

Otepää vallavolikogu saatis maikuus ühinemiskokkuleppe ka avalikule väljapanekule, kus kõigil oli võimalik esitada oma ettepanekuid.

«Suuri sisulisi muudatusi kokkuleppes ei tehtud ning plaanipäraselt luuakse Puka alevikus teenuskeskus, mis lisaks  teenuste osutamisele peab tagama  kohalike elanike kaasarääkimise võimaluse,» rõhutas Otepää vallavolikogu esimees Siim Kalda. «Lisaks sellele saab Puka vald võimaluse esitada Puka keskkooli rekonstrueerimiseks taotluse SA-le Innove ning liikuda edasi enda arengukavas ja eelarvestrateegias toodud eesmärkide suunas.»

Leppe kinnitamisega ei lõpe aga haldusreformi ettevalmistustööd: haldusreformi komisjoni koosolekud kõigi osapooltega jätkuvad. Koosolekutel arutatakse ühineva valla ühistranspordi, vee- ja soojamajanduse, taristute, haridus- ja sotsiaalvaldkonda puudutavaid teemasid.

2016. aasta detsembris allkirjastasid Otepää ja Sangaste valdade juhid ühinemislepingu, mille kohaselt ühinesid Otepää ja Sangaste vald ning Palupera vallast Lutike, Makita, Miti, Neeruti, Nõuni, Päidla ja Räbi küla. Puka ja Helme vallad on sõlminud kokkuleppe, mille kohaselt arvatakse Puka Soontaga küla moodustatava Tõrva valla koosseisu.

Samuti on Puka ja Rõngu vallad kokku leppinud, et Puka valla Aakre, Palamuste, Pedaste, Purtsi, Pühaste ja Rebaste külad arvatakse moodustatava Elva valla koosseisu. Otepää vallaga ühinevad ülejäänud Puka valla külad (Puka alevik, Komsi, Kähri, Kibena, Meegaste, Ruuna, Kuigatsi, Vaardi, Kolli, Plika, Prange, Põru). Kokku elab ühinevas vallas 6745 elanikku.

Tagasi üles