Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

„Ühinenud kogukonnad“ – uus valimisliit tulevase Otepää valla valitsemiseks

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Sangaste loss. | FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Sangaste lossis pühapäeval toimunud Otepää valla tulevikukonverentsil otsustasid külakogukondade aktivistid asutada valimisliidu „Ühinenud kogukonnad“. Valimisliit on erakondlikult sõltumatu ning ootab oma ridadesse kõiki Otepää valla tuleviku nimel kaasa mõelda soovivaid vallakodanikke.

„Sündiv uus vald nõuab ka uut otsustamiskultuuri, mis on vaba kajutikähmlustest ja erahuvidest ning uut juhtimiskultuuri, kus valitseb asjatundlikkus ja põhjalikkus,“ ütles valimisliidu üks asutajaid, Sangaste vallavolikogu juht Rando Undrus. „Niisugust, uut olukorda, ei saavuta me vanu vankreid kiiremini kolistades ja vanu setukaid kiiremale jooksule sundides. Vajame täiesti uut, kogukondade mõttejõul töötavat jõuvankrit. Selliseks soovimegi oma valimisliidu kujundada“.

Valimisliit „Ühinenud kogukonnad“ seisab Otepää valla ühtlase ja tasakaalus arengu eest, kus on tagatud kogukondade õiglane ja võrdne kohtlemine.

„Loome kaasaegse väljanägemise asulatele ja kogu vallaruumile, säilitades eripära, kuid lisades uudsuse. Nõuni, Puka ja Sangaste saavad uue valla väravateks! – seisab „Ühinenud Kogukonnad" asutamisdokumendis.

„Tähelepanu keskmes on meie jaoks inimene,“ kommenteeris valimisliidu ideid Nõuni rahvamaja perenaine Marika Viks. „Kui vanematel on töö ja lastel lisaks lasteaia- ja koolikohale veel ka rikkalik huvihariduse võimalus, tahavad inimesed meil elada. Nii ongi meie tähelepanu keskmes tööhõive ja ettevõtluse edenemine ning laste kooli- ja huviharidusega seotud kulude perede õlult äravõtmine.“

„On aeg!“, kõlab „Ühinenud Kogukonnad“ loosung

Valimisliidu asutamislepingule alla kirjutanud Tatjana Laadi, Marika Viks, Tuuli Merimaa, Ene-Mall Vernik-Tuubel, Viive Puudist, Ivika Nõgel, Ene Reedi, Külliki Pikk, Maire Murumaa, Heili Kalbri, Karl Mõts, Rando Undrus, Jorma Riivald, Kaido Kirt, Teet Reedi, Meelis Mehine, Kaido Tamberg, Rein Org.

Tagasi üles