Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Galerii: Piirilinna põhilised supluskohad asuvad paisjärvede ääres

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Suvekuumus meelitab inimesed veekogude äärde päikest võtma ja suplema. Luubi all on kolm võimalikku supluskohta neile, kes on Valgas või Valkas ning sooviks lähiümbruses vette sulpsata.

Valga Pedeli rand, mis jääb kindlasti silma Pikal tänaval liiklejatele, pole kaugeltki mitte piirkonna ainus supluskoht. Kohalike seas on populaarne Veskijärv, mis asub Valka külje all. Sinna on Valgast vaid 10 minutit autosõitu. Nii mõnigi linlane lööb kaks kärbest ühe hoobiga: ujumisretk Veskijärve ja veevarude täiendamine sealsest allikast.

Veskijärv Lätis / Arvo Meeks / Valgamaalane

Tambre paisjärv

Suvilate piirkonnas Tambres on aga võimalik suplema minna paisjärve, mis asub Valga-Suurekõrtsi tee ääres. Mugavusi ja mõnusat rannaliiva siit ei maksa oodata. Kaldal on olemas päästerõngas ja veeohutust puudutav infotahvel. Kabiini riiete vahetamiseks pole.

Valga Pedeli rand on nimetatutest ainus, kus on mehitatud rannavalve ja info veetemperatuuri ja selle puhtuse kohta. Plussiks on ka mänguväljakute olemasolu ja paadisild.

Kõik kolm nimetatud supluskohta on paisjärved ja nimekiri pole sugugi ammendav. Klassikaliste järvede nautimiseks tuleb ette võtta 23-30km pikkune autosõit. Siis on juba valik lai: Riiska või Vanamõisa järved Tõrvas, Aheru järv Taheva vallas, Koorküla Valgjärv, Pikkjärv Karula vallas.

Allpool on kaart, mis on abiks ujumiskohtade leidmisel Valgas ja Valkas.

Tagasi üles